Dlaczego jedwab wiskozowy?

Chcieliśmy Wam przedstawić kilka faktów na temat jedwabiu wiskozowego i dlaczego właściwie zajęliśmy się jego produkcją oraz tworzeniem z niego dla naszych Klientów bielizny damskiej i męskiej oraz odzieży.

 

Jedwab wiskozowy jest włóknem naturalnym, celulozowym, uzyskanym w wyniku obróbki chemicznej miazgi drzewnej świerków. W procesie chemicznym rozpuszczeniu ulega „wypełniacz” tkanki drzewnej – ligninę, która ma niekorzystne zastosowanie przy naszej produkcji.

Zalety użytkowe naturalnych włókien jedwabiu wiskozowego otrzymane w wyniku procesu obróbki chemicznej polegają głównie na takich samych, NATURALNYCH właściwościach jak w środowisku przyrody, z którego zostały pozyskane, tj:

  1. higroskopijność; dzięki której nasze wyroby bardzo łatwo i szybko wchłaniają wilgoć analogicznie jak włókna z jedwabiu, czy bawełny; pojemność wchłaniania wilgoci została oznaczona do 25% masy objętościowej włókna.
  2. przewodnictwo osmotyczne i włoskowate wchłoniętej wilgoci; w odróżnieniu do braku aktywności fizycznej włókien z jedwabiu, czy bawełny wiskoza ma nad nimi zdecydowaną przewagę, że bardzo szybko i skutecznie nie tylko przejmuje, ale dalej tak samo transportuje wchłoniętą wilgoć wydalając ją z masy objętościowej włókien przez co praktycznie natychmiast separuje/eliminuje dyskomfort uczucia potu i wywołuje obiektywne uczucie chłodu spowodowane oczywistym, naturalnym zjawiskiem utraty ciepła wraz z nie tylko wydalanym, ale eliminowanym potem.
  1. hipoalergiczność (przeciwdziałanie alergiom); mechanizmy działania WISKOZY w tym zakresie są również bardzo naturalne, proste,a zarazem bardzo skuteczne oraz wynikają z dwóch istotnych, charakterystycznych cech występujących w przyrodzie, ale analogicznych również dla pozyskanego chemicznie, czystego włókna naturalnego – wiskozy, tj.:

– mechanizm fizycznyszybkodziałający mechanizm osmotyczny i włoskowaty wyżej opisany powoduje eliminację koincydencji dwóch podstawowych czynników
sprzyjających rozwojowi bakterii alergennych, tj.temperatury i wilgotności (potu) poprzez jego szybkie wchłanianie i wydalanie/separowanie od ciała ludzkiego,

– mechanizm chemiczny; otrzymane chemicznie i wyselekcjonowane włókno z naturalnej celulozy w przeciwieństwie do powszechnie produkowanych oraz wykorzystywanych
w dziewiarstwie włókien syntetycznych – sztucznych jest praktycznie „dziewiczo” czyste, tj. wolne od przeważnie towarzyszących włóknom syntetycznym w stopniu mniejszym,
czy większym bardzo szkodliwych, potencjalnie alergizujących, a wręcz trujących dla ludzi pierwiastków metali ciężkich, związków chemicznych kwasowych, czy zasadowych oraz wielu, wielu innych.

  1. antystatyczność; dzianina z wiskozy nie elektryzuje się, dzięki czemu nie przyciąga, nie magazynuje alergizującego kurzu, co tym bardziej predestynuje ją do dzianin hypoalergicznych (dla alergików i dzieci) oraz na odzież medyczną oraz dla osób z problemami skóry.
  2.  trwałość; jest podniesiona zastosowaniem włókien poliamidowych (PA) pełniącego rolę „nośnika – szkieletu” wiskozy oraz zwiększającego elastyczność dzianiny.

Włókna nośnika (PA) wiskozy znajdują się wewnątrz struktury dzianiny i nie pozostają w styczności z ciałem użytkownika dzięki czemu dzianina w pełni zachowuje swoje naturalne, neutralne i przyjazne walory rodem „z przyrody”,

  1. relaksacyjność; dzianina z jedwabiu wiskozowego PRODUKOWANA JEDYNIE PRZEZ ZAKŁADY MEWA w Biłgoraju zachowuje się naturalnie nie tylko z tego powodu, że pochodzi z przyrody, ale także z tego powodu, że jej dzianie odbywa się na maszynach – szydełkarkach płaskich, których technologia dziania pozwala na zupełnie swobodne, „naturalne” układanie się i komponowanie do ciała ludzkiego bez sztucznych skrętów, skosów, zafalowań, czyli tzw. „manier” charakterystycznych dla dzianin powstających na bardzo powszechnych szydełkarkach okrągłych wymagających w dodatku sztucznego przecinania powstałego rękawa niekoniecznie w miejscu, w którym wymaga tego technologia kroju swobodnie tworzonej bielizny; to dla tych cech koneserzy dzianin i użytkownicy bielizny z nich wybierają je z maszyn płaskich,
  2. miękkość, aksamitność i delikatność (cechy jedwabiu i bawełny).

O tych wszystkich cechach bardzo wielu naszych użytkowników przekonało się w sposób bardzo praktyczny nabywając bieliznę i odzież z jedwabiu wiskozowego VISTEX®. Już po pierwszym doświadczeniu przekonasz się, że jest ona niezastąpiona, unikatowa i nie ma drugiej takiej, jesteśmy jedynym producentem w Polsce.

Nie czekaj i wybierz produkty dla siebie i swoich bliskich.
Więcej na www.vistex.com.pl