VISTEX®

VISTEX® – to dzianina termoaktywna

Termoaktywna odzież oraz bielizna to przebój ostatnich lat. Dlaczego warto wybierać materiały termoaktywne ? Jak wykorzystać potencjał płynący z możliwości noszenia „inteligentnych” dzianin ?

Materiały o właściwościach termoaktywnych, to doskonały wybór, nie tylko dla sportowców  i amatorów rekreacyjnej aktywności każdego typu. Tego rodzaju ubrania oraz bielizna, to także doskonały wybór dla wszystkich pracujących fizycznie lub spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu, zarówno latem, jak i zimą.

Jakie cechy posiada dzianina termoaktywna?

Dzianiny termoaktywne cechują się właściwościami szczególnie ważnymi dla zdrowia naszej skóry  oraz poczucia wygody, między innymi :

  • gwarantuje komfort termiczny skóry, zapewniając optymalną temperaturę ciała i zapobiegając zarówno jego przegrzaniu, jak i wychłodzeniu,
  • zapewniają przewiew i pozwalają skórze swobodnie oddychać,
  • szybko odprowadzają wilgoć (pot) z powierzchni ciała izolując ją od niego,
  • wchłaniają pot i transportują go dalej, wydalając z dzianiny na zewnątrz.

To nieliczne z cech dzianin termoaktywnych. W zależności od rodzaju materiału  i pochodzenia włókien konkretne produkty mogą odznaczać się także cechami dodatkowymi. Doskonałym przykładem godnej uwagi dzianiny termoaktywnej jest dzianina VISTEX® z wiskozy. Materiał ten produkowany jest z włókien jedwabiu wiskozowego pochodzenia naturalnego, które powstają z celulozy i dzięki temu należy do dzianin ekologicznych.
Szczególnie ważną funkcją dzianiny wiskozowej jest jej zdolność do ograniczania rozwoju na skórze bakterii
i grzybów chorobotwórczych, powodujących podrażnienia, odparzenia oraz brzydki zapach, co pozwala cieszyć się nawet ekstremalną aktywnością, także osobom z alergią skórną, czy z chorobami skóry.

Kiedy warto wybierać ubrania z dzianin termoaktywnych ?

Dzianiny termoaktywne, dzięki swojej miękkości i właściwościom, idealnie nadają się  dla każdego miłośnika sportu i rekreacji. Bielizna termoaktywna dodatkowo polecana jest także osobom, których skóra posiada specjalne potrzeby i wymaga zachowania odpowiednich warunków termicznych oraz redukcji wilgotności powodującej alergie.

Kupując ubrania i bieliznę termoaktywną warto zwrócić uwagę nie tylko na właściwości materiałów, z których wykonana jest odzież, ale także odpowiedni krój dopasowany do sylwetki i rodzaju aktywności. Zaletą ubrań z jedwabiu wiskozowego jest, oprócz wyjątkowych właściwości, także miękkość materiału i jego faktura przyjazna dla skóry, co sprawia, że odzież termoaktywna, nie podrażnia nawet skóry wrażliwej oraz idealnie podkreśla atuty sylwetki. Dzięki zdolności szybkiej absorpcji potu, dzianina wiskozowa izoluje wilgoć od powierzchni skóry i, tym samym, pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z uczuciem nieprzyjemnego chłodu w dni chłodne
z powodu przylegających do skóry mokrych oraz szybko wychładzających ją innych materiałów, jak między innymi bawełna, której właściwości termoizolacyjne  oraz higroskopijne dalece nie dorównują „inteligentnym”
włóknom wiskozy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie : www.vistex.com.pl